Ramazan Üzerine İlhamlar


 

Bu âdem meyvesinin çekirdeği sözündür

Sözsüz bu âdem, âlem, bir ânda tarac ola

Bu sözlerin meali, kişi kendin bilmektir

Kendi kendin bilene, hakikat mi’rac ola

Sun’ullah Gaybi


Sevgili dost,

Bu kitap sana ulaştıysa, niyetlerimiz herhangi bir yerde ve zamanda ya da mekansız ve zamansız olan alanda buluşmuş demektir. Birbirimizle bağlarımızı bu vesileyle hatırlamak ve güçlendirmek bana şevk veriyor çünkü aslımızın bir olduğuna inanıyorum. Aslından Gelenler adıyla, İslamiyette kutlanan önemli günleri, pratikleri ve ritüelleri iç kaynağımın rehberliğiyle değerlendirdiğim ve ses kayıtlarını paylaştığım bu yazıların da sadece bana ait olması mümkün değil. Bu yüzden bütüne ait olan bu yazıları bir araya getirip yine bütüne teslim etmek niyetiyle, bir dostluk ve vefa sembolü olarak bu kitabı hazırladım.

Ramazan ayı çok güçlü bir ay! Hakikatini idrak ederek karşılamak ve kadim olanı yenide yaşayabilmek için bizlere fayda sunabilecek içgörüleri ve pratikleri bir araya getirdim. Sizi “gerçek bir insan olmak” için yürüdüğünüz kemal yolculuğunda desteklesin. Birliğe doğru, sevgiye doğru, tüm varlıklara hizmete doğru yarenlik etsin diye. Aslınızdan geldiği gibi Ramazanlar yaşamanızı diliyorum.


Kitabı ücretsiz olarak indirmek için tıklayınız.

Yazar

Aslınur

Aslınur yazarak, çizerek, resmederek, çevirerek, manevi turlar ve online dersler tasarlayarak Anadolu hikmet kültürünü modern zamanlarda canlandırmaya gayret ediyor. Boğaziçi Üniversitesinde okuduğu İngiliz Edebiyatı ve Türk Edebiyatı bölümleri, doğu ve batı arasında köprü kurmasına yardımcı oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İlahiyat fakültesinde İslam edebiyatı bölümünde yaparken tasavvuf edebiyatında özellikle Hz Mevlana’nın Mesnevi’sinde derinleşme şansını yakaladı. Bu sayede, Anadolu hikmet geleneğinden gelen eserleri günümüz diline ve kültürüne çevirme tutkusunu keşfetti. Bu çevirinin, kolektif şifaya ve barışa olan katkısını daha yakından keşfetmeye başladı.

Güzelliği Paylaş

copyright – all rights reserved – Gizlilik Şartnamesi

web sitesi yapımı fromEssence.com

Global footer