Fatma Ana’nın Çeyizi

Manevi kutlamaların ve objelerin tasarımı


Hz Muhammed (sav), ne zaman kızı Fatıma annemiz odaya girse ayağa kalkar ve yerini ona verirmiş. Ellerinizden, gözlerinden öper ve ona çok kıymet gösterirmiş. Ne de olsa O’nun soyu yine Hz Fatıma üzerinden devam edecektir. Hz Fatıma Kevser ırmağıdır, geleneğin özü ve hayat suyudur. Muhammedi geleneğin taliplileri O’nun ocağının çevresinde toplanır. Hz Fatıma, onların gönül çocuklarının elinden tutan bir annedir.

Günümüzde Hz Fatıma’nın ve temsil ettiği değerlerin unutulduğunu fark ettiğimde hem şaşırmış hem de üzülmüştüm. Bir gün Üsküdar’da minibüs sırasında beklerken, gökteki Ay’a kulağıma şunu fısıldadı: “Fatma Ana’nın Çeyizi”. Topkapı kutsal emanetlerdeki sandığı geldi gözümün önüne. Bu sandığın içinde neler var?

 

Fatma Ananın Çeyizi Nedir?

  • Manevi tecrübelerde ve yaptığımız ibadetlerde bize rehberlik edecek nesneler. Fatma Ana’nın temsil ettiği değerler ışığında tasarlanmış seccadeler, tesbihler, namaz kıyafetleri, abdest için kullanılacak objeler bu koleksiyona dahil.

 

  • Hayatımızdaki eşiklerimize ve kutlamalarımıza eşlik edecek nesnelerin ve kıyafetlerin tasarlanması ve hazırlanması. Bir kadının ve erkeğin geçtiği en kıymetli eşiklerde Fatma Ana’nın eli üzerlerine olsun ve bu kutlamalara hak ettiği kutsallığı geri verebilelim diye.

 

  •  Kolaylaştırıcılık hizmetleri:

  Kına gecesi

  Evlilik

  Hamilelik

  Bebek seremonileri (Kırkını çıkarma)

  Regl dönemi, menapoz

 

Kutlama günleriniz için destek almak isterseniz lütfen iletişime geçin.

Güzelliği Paylaş

copyright – all rights reserved – Gizlilik Şartnamesi

web sitesi yapımı fromEssence.com

Global footer